Elden Kaçıp Gidiveren Bir Aşkın Öyküsü - The Music Played

Adamımız doğru kelimeleri bulup söyleyebilse belki de kadın onu bırakmayacaktı diye düşünmektedir. Tam konuşmak üzere ona döndüğünde müzik başlar.

Müzik başladığında gerçekler ortaya çıkar!

Matt Monro'nun The Music Played şarkısında anlatılan hikaye özetle şöyledir:

Adamımızla manitası arasında bir kavga yaşanmış ve eskiden 'aşkın' olduğu yerde şimdi sinirli bir sessizlik hakim olmuştur.

Adamımız doğru kelimeleri bulup söyleyebilse belki de kadın onu bırakmayacaktı diye düşünmektedir. Tam konuşmak üzere ona döndüğünde müzik başlar. Salondaki diğer sevgililer pistte dans ederken, kadın kalkmış ve kapıya doğru yürüyüşe geçmiştir.

Oysa kapıya uzanan yolda kadının eski bir arkadaşı beklemektedir ve ona kalmasını söyler. Kadın o adamın elini tuttuğunda müzik başlar. Matt Monro anlamıştır ki bu ikisi 'arkadaş'tan daha öte bir şeydirler.

Evet, adamımız kendi gururuna sarılmışken, öteki adam sessizce kenarda beklemekteymiş meğer. Ve evet, söylemesi gereken sözleri daha önce söylemediği ve kalbinin sesini dinlemediği için ödemesi gereken bir bedel vardır adamımızın.

Ve aşkını kaybettiği sırada müzik çalmaktadır hala...

Ulu bilge Dandoldenyus demiştir ki... (Ne alaka ya? Espri olsun diye böyle yazdım bu paragrafın girişini... Dandoldenyus, şarkılardan ve aşklardan ne anlar?)

Şaka bir yana bu yazının illa ki ciddi bir mesajı olacaksa o da şudur: "Eğer beraber söyleyeceğiniz bir şarkınız yoksa, o manitayla ne işiniz olur ki? Yanındayken kendi şarkınızı söyleyemeyeceğiniz kadını bırakın gitsin zaten..."

En maymun halinizi gördüğü zaman bile yanınızda kalacak birini aramıyor muydunuz? O zaman siz şarkınızı söylemeye bakın, gerisini boşverin...

Müzik başladığında gerçekler nasıl olsa ortaya çıkar!

Video Galeri

CONTACT US
E.MAIL

This is where you need to be

INTERNET aleminin
EN KLAS radyosu

Çocukluk ve gençlik anılarınıza doğru nostaljik bir müzik yolculuğuna hazırlanın

http://nostaljininsesi.co.uk

Nostalji / Yaşam